Łódzka Fabryka Wynalazków im. Karola Scheiblera została powołana do życia w piątek trzynastego października 2017 roku o godzinie 13 w Łodzi. Pomysłodawcą i założycielem Łódzkiej Fabryki Wynalazków im. Karola Scheiblera jest wynalazca  Zbigniew Michno.

Łódzka Fabryka Wynalazków za swojego patrona przyjęła Karola Scheiblera , który to był największym łódzkim fabrykantem XIX wieku z czasów Ziemi Obiecanej . Karol Scheibler do Łodzi przybył jako ostatni z wielkich fabrykantów, ale dzięki temu, że postawił na innowacje oraz na wydajne linie produkcyjne w przemyśle bawełnianym odniósł sukces. Zbigniew Michno podobnie jak Karol Scheibler postanowił zainwestować w innowacyjne produkty tym razem dla budownictwa w którym przepracował 15 lat prowadząc własną firmę remontową w Łodzi najpierw pod nazwą Firma Remontowo Budowlana Zbigniew Michno, póżniej jako Michno System. Działalność tą prowadził od 1997 roku do 2012 kiedy to wprowadził na rynek swój:

PIERWSZY WYNALAZEK

Został on wymyślony w 2011roku. Był to Regulowany Stabilizator Odległości. W celu wprowadzenia go na rynek powołał do życia spółkę celową pod nazwą Michno System w dniu trzynastego kwietnia 2012 roku w Łodzi.

Od lewej: Zbigniew Michno , Krzysztof Kardela Joanna Przybyszewska ,Mariusz Tomczak , Joanna Tomasik

W takim składzie firma przetrwała do lipca 2013 roku kiedy to odchodzi założyciel Zbigniew Michno sprzedając swojej żonie Joannie Tomasik swój pakiet udziałów. W tym czasie produkt podbija rynek polski i europejski co widzimy na zdjęciach z targów.

W miejsce Zbigniewa Michno do spółki dołączają kolejni udziałowcy Paweł Tomczak i Jarosław Zając. W takim składzie Michno system przetrwa do maja 2014 kiedy to odejdzie z firmy Joanna Tomasik za namową swojego męża Zbigniewa Michno . Po sprzedaży swoich udziałów firma zostaje przeniesiona do Katowic gdzie Jarosław Zając robi z niej firmę garażową z Szymonem Pająkiem pod nazwą Stabi system .

Drugi wynalazek

Powstał we wrześniu 2013 roku i był to łącznik samonastawno regulowany. W roku 2014 w wynalazek ten po raz drugi zainwestowała największa polska firma – producent chemii budowlanej Atlas z Łodzi . Przyczynił się do tego Prezes Grupy Atlas Henryk Siodmok (na zdjęciu). Łącznik zostaje wprowadzony do obrotu w 2016 roku pod nazwą handlową: Atlas M System 3 G.

Produkt zdobywa certyfikat produktu najwyższej jakości Q.

Od samego początku przy projekcie pracują Zbigniew Michno i Joanna Tomasik .W roku 2016 po wprowadzeniu na rynek łącznika Atlas M system 3 G z Atlasu odchodzi Zbigniew Michno.

TRZECI WYNALAZEK

W tym samym roku w grudniu powstaje jego trzeci wynalazek jest to : Łącznik pływający Michno MG7. Jak się póżniej okazało został on filarem głównym Polskiego Systemu Suchej Zabudowy Michno MG7. W Atlasie projekt Atlas m system 3G prowadzi Joanna Tomasik przy pełnym wsparciu prezesa Henryka Siodmoka , niestety bez większych sukcesów gdyż rynek potrzebował kompletnego systemu i najlepszych certyfikatów ITB, oraz automatyzacji produkcji. W modelu Atlas m system 3 G okazało się to bardzo trudne i nieekonomiczne z powodu jego budowy. Prezes Henryk Siodmok zauważył ogromny potencjał w Polskim Systemie Suchej Zabudowy Michno MG7.